Szkolenie Audyty EMAS


Audyty zewnętrzne EMAS


Audyty zewnętrzne EMAS
– nowy obowiązek gospodarujących odpadami


szarabelkaWPROWADZENIE

szarabelka

System ekozarządzania i audytu (EMAS) zyskuje coraz większe znaczenie w branży gospodarki odpadami za sprawą kolejnych nowelizacji ustaw, m.in. o odpadach, o opakowaniach i odpadach opakowaniowych, o bateriach i akumulatorach czy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

1 stycznia 2016 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi, wprowadzające obowiązek audytów zewnętrznych dla firm wystawiających poświadczenia odzysku lub recyklingu (DPO, DPR, EDPO, EDPR).

1 stycznia 2017 r. zaczną obowiązywać analogiczne przepisy dla zakładów przetwarzania oraz organizacji odzysku sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Jednocześnie organizacje odzysku ZSEiE, podobnie jak podmioty pośredniczące, o których mowa w przepisach o bateriach i akumulatorach, są lub będą zobowiązani do wdrożenia systemu zarządzania środowiskowego spełniającego wymagania normy ISO:14001 lub EMAS.

Zapraszamy na szkolenie dzięki któremu poznasz, uporządkujesz lub przypomnisz sobie najważniejsze informacje dotyczące audytów zewnętrznych EMAS. Nie zabraknie praktycznych wskazówek, dobrych praktyk oraz najnowszych zmian w przepisach.

Nasze szkolenia prowadzone są w jasny i przystępny sposób. Zatrudniamy najlepszych ekspertów, którzy nie tylko posiadają wiedzę ale również potrafią się nią dzielić.

szarabelka
DO KOGO ADRESOWANE JEST SZKOLENIE

szarabelka

Jeśli zastanawiasz się nad tym czy szkolenie jest dla Ciebie, to odpowiedź jest prosta: TAK!
Jeżeli masz jednak wątpliwości – zerknij na nasz program, żeby je rozwiać.

Szkolenie przeznaczone jest dla wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw, organizacji niekomercyjnych oraz urzędów.* Zapraszamy osoby zainteresowane zdobyciem lub podniesieniem kwalifikacji w zakresie systemów zarządzania środowiskowego oraz zasad gospodarowania odpadami.

W szczególności szkolenie przewidziane jest dla:

 • przedstawicieli przedsiębiorstw zajmujących się odzyskiem i recyklingiem odpadów (w tym opakowaniowych), organizacji odzysku i zakładów przetwarzania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz podmiotów pośredniczących, o których mowa w przepisach o bateriach i akumulatorach
 • przedstawicieli weryfikatorów środowiskowych
 • osób zainteresowanych pracą dla weryfikatorów środowiskowych
 • specjalistów ds. ochrony środowiska zainteresowanych tematyką gospodarki odpadami oraz systemów zarządzania środowiskowego

Szkolenie będzie również przydatne wszystkim osobom rozważającym zdobycie kwalifikacji pomocnych w doradztwie związanym z wdrażaniem systemów zarządzania środowiskowego w szeroko pojętej branży gospodarki odpadami.

szarabelka
CEL SZKOLENIA
szarabelka

Celem szkolenia jest dostarczenie uczestnikom praktycznych informacji na temat systemu ekozarządzania i audytu (EMAS), zasad jego wdrażania w przedsiębiorstwie oraz przeprowadzania obowiązkowych audytów zewnętrznych w firmach gospodarujących odpadami.

Uczestnicy szkolenia poznają zarówno wymagania prawne dot. gospodarki odpadami, których spełnienie będzie podlegało weryfikacji podczas audytów, jak i podstawowe założenia systemu EMAS, jego wdrażania oraz wymagania, jakie stawiane są weryfikatorom środowiskowym EMAS.

Wiemy jak ważne jest połączenie teorii z praktyką, dlatego zagadnienia merytoryczne omawiane są w odniesieniu do konkretnych przykładów z firm. Część wykładową uzupełniają ćwiczenia praktyczne – po to, abyś ze szkolenia wyszedł z użyteczną wiedzą. Chcemy, żebyś zawsze miał informacje z pierwszej ręki, i dlatego posiłkujemy się interpretacjami urzędów marszałkowskich i Ministerstwa Środowiska oraz orzeczeniami sądów administracyjnych.

szarabelka
KOSZTY
szarabelka

cena_nowa

Cena obejmuje:

 • wykłady i ćwiczenia
 • materiały szkoleniowe w wersji wydrukowanej i elektronicznej
 • zestaw stosownych aktów prawnych w wersji elektronicznej
 • serwis kawowy i obiad
 • certyfikat ukończenia szkolenia

UWAGA: Po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje prawo do 2 godzin konsultacji z ekspertem.

szarabelka
UWAGI
szarabelka

Oferujemy również możliwość organizacji szkolenia zamkniętego.

Korzyści:

 • dogodny termin i miejsce,
 • indywidualny program,
 • możliwość negocjacji ceny.

szarabelka
PYTANIA I ZAPISY
szarabelka

Biuro Zielone Szkolenia
+48 793 446 913
biuro@zieloneszkolenia.pl

szarabelka
PROGRAM SZKOLENIA
szarabelka

Zobacz:

 

szarabelkabelka_zs